Asia Nowicka

Jestem. W różnych rolach dzielę się tym co dla mnie ważne, czego doświadczam i czego się uczę, trzymając przestrzeń. Jako trenerka, mediatorka, coach towarzyszę ludziom w ich drodze, świętowaniu i opłakiwaniu, wspieram w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim. W uważnej obecności jestem świadkiem cudu wrażliwości i odwagi.

Prowadzę grupy empatii, grupy praktykujące, campy rodzinne Lato z Empatią i Zima z Empati i warsztaty świadomej komunikacji oraz sesje indywidualne, coaching, mentoring i mediacje łącząc idee NVC (Porozumienie bez Przemocy) Marshalla B. Rosenberga, IFS (Internal Family Systems)Richarda C. Schwartza, The Work Byron Katie, The Daring Way Brene Brown i coaching zorientowany na potrzeby.

Od kilkunastu lat zajmuję się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem przekonań i postawy na jakość życia, a odkąd jestem mamą 8 letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication, The Work i Rodzicielstwa Bliskości, które praktykuję i upowszechniam. Kompetencje coacha zdobyłam w Szkołe Coachingu Lilianny Kupaj oraz podczas intensywnego dwustopniowego treningu „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Plantener. Umiejętności mediatora nabyłam podczas rocznego Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy oraz rocznego kursu mediacji z Yoramem Mosenzonem. Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych Porozumienia Bez Przemocy oraz Studiów dla trenerów dzielących się NVC. Wciąż jestem w drodze na ścieżce rozwoju i pogłębiam swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach NVC z wieloma trenerami: Miki Kashtan, Shona Cameron, Liv Larsson, Kay Rung, Hugo A. Roele, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Anna Mills, Godfrey Spencer, Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Towe Widstrand, Robert Krzisnik, Kathleen Macferran.  Jestem rekomendowana do certyfikacji przez CNVC. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych Trener Treningu Interpersonalnego – zaawansowane narzędzia trenerskie. Współtworzę Organizację Leance, skupiającą m.in. trenerów coachów, której misją jest promowanie idei NVC oraz turkusowego podejścia do kultury organizacyjnej. Współpracuję z Fundacją Świadomego Rozwoju i Fundacją Trampolina dla szerokiego propagowania idei NVC i wdrażania jej w edukacji, organizacjach i biznesie. Aktywnie współtworzę ogólnopolską społeczność NVC, kreując społeczności lokalne wokół idei i wspierając mentoringowo liderów tych społeczności w facylitowaniu Grup praktykujących NVC.

Kursy

Uwolnij się od własnych schematów – praca z przekonaniami

20-04-2024 sobota 21-04-2024 niedziela

Przekonania to wyobrażenia, idee, jakie mamy o sobie, o innych oraz o życiu np. Na miłość trzeba sobie zasłużyć. Niektóre przekonania powstały wskutek naszych osobistych…