Ładowanie Wydarzenia
25-05-2024 sobota 26-05-2024 niedziela empatia komunikacja nvc porozumienie społeczeństwo studium 2 trenerzy nvc wpływ

Zmiana społeczna – odkrywanie swojego wpływu

Wielu z nas odczuwa ból, gdy jesteśmy świadkami języka nienawiści w mediach, polityce, gdy widzimy co dzieje się na świecie – konflikty, zmiana klimatu, zanieczyszczenie środowiska. Chcemy zmiany, a jednocześnie zamykamy oczy, odcinamy się od informacji, od emocji.  Z bezradności, z przytłoczenia. Chcemy zmiany, a jednocześnie widzimy jak sami gramy w grę o to, kto ma rację. Zasady walki o przetrwanie, które wypiliśmy „z mlekiem matki” zdają się być tak naturalne jak oddychanie.

Zmiana społeczna wydarza się w różnych skalach: w nas samych, na poziomie naszych rodzin, organizacji, społeczności lub całego świata. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby ją tworzyć. Najważniejsze jest zobaczenie jaka jest nasza strefa wpływu i działanie w jej ramach na rzecz zmiany, którą chcemy wnieść.
Porozumienie bez Przemocy to wybór. Wybór naszej postawy, bez względu na zewnętrzne okoliczności. Wybór – w jaki sposób słyszymy słowa innych ludzi. To także wybór do czego chcemy przyczyniać się naszymi myślami, słowami, działaniami.

Podczas warsztatów:
– zastanowimy się czym jest zmiana społeczna i na co możemy mieć wpływ,
– przyjrzymy się głównym systemom społecznym, czyli zestawom uzgodnień według których zorganizowane jest życie społeczne.

Robienie zmiany systemowo powoduje, że innym łatwiej się do niej dołączyć, ponieważ nie trzeba sprzeciwiać się obecnym systemom i można oprzeć się na gotowych strukturach, a mniej na indywidualnych zasobach.
Warsztaty oparte są na założeniach Porozumienia bez Przemocy oraz pracy Miki Kashtan, która wspiera osoby i organizacje w tworzeniu zmiany społecznej. Pisze o tym na blogu The Fearless Heart.

Logistyka

Wszystkie zjazdy odbywają się w centrum Krakowa. adres: ul. Dąbrowskiego 24, W soboty warsztaty odbywają się w godzinach 10 - 18, w niedziele w godzinach 9 - 16. Cena zawiera: szkolenie, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, kawę i herbatę.

Szczegóły

Początek:
25 maja 2024,10:00
Koniec:
26 maja 2024,17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,