Współmocny Lider – przywództwo oparte na współpracy i współdecyzyjności

1-2.02.2020

Marta Kułaga

To miejsce, dzisiaj, tutaj, staje się przykładem przyszłości, w której chcemy zamieszkać. Peter Block

Budowanie samozarządzających się zespołów wymaga określonego rodzaju przywództwa, takiego który wspiera myślenie o współpracy i współtworzeniu. Zamiast lęku i poczucia winy wnosi możliwości, docenianie i wydobywanie darów, hojność i obfitość. Buduje odpowiedzialność opartą na decyzji podjętej w wolności. Konfrontuje siebie i innych z własną wolnością.
Wnosi intencję spotkania, ceni relacje i podkreśla wybory jakie stoją przed nami. Wszyscy w sobie mamy tę jakość, każdy z nas jest lub może stać się liderem, zdecydować, że chce mieć więcej wpływu i chce podejmować ryzyko decyzyjności. Jesteś gotów spojrzeć na nowo na rolę lidera i podjąć to ryzyko?

Podczas warsztatu poruszymy poniższe tematy:
- moja relacja z mocą, siłą i władzą,
- przekonania dotyczące hierarchii,
- przemoc, niemoc a współmoc,
- mity współpracy,
- efektywne spotkania,
- proces podejmowania decyzji,
- uznanie – olej napędowy współpracy.

Prowadzenie

Marta Kułaga

Marta Kułaga – certyfikowany trener NVC

Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla mnie filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiadam też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Założyłam i prowadzę Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie oraz współtworzę turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączę podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi. Moim marzeniem jest zmiana sposobu myślenia o byciu liderem.