16-17.05.2020
Dominika Jasińska
Co to jest prawdziwa wdzięczność? Jak jej doświadczać, jak ją przyjmować i jak wyrażać? Czy wdzięczności można się nauczyć i czy rzeczywiście wraz z jej obfitością w naszym życiu rośnie poziom odczuwanego przez nas szczęścia?
O wdzięczności Liv Larsson pisze tak: „W autentycznej wdzięczności tkwi niesamowita moc – odpowiednio wyrażona i przyjęta działa ona zazwyczaj jak prawdziwy zastrzyk witaminowy. Jest jak pokarm dla naszych relacji: miłosnych, z kolegami z pracy i z przyjaciółmi. Wdzięczność pokazuje nam jasno, co w życiu jest ważne, a z czego możemy zrezygnować. To przeżycie, którego – jeśli chcemy – możemy doświadczać, a które angażuje wszystkie komórki w naszym ciele.”
Dobrostan wynikający z poczucia własnej wartości może być esencją szczęśliwego życia. Jednak często nasz samokrytycyzm powoduje, że źle myślimy o sobie, umniejszamy swoje zasługi i wyolbrzymiamy porażki. Alternatywą jest wyrażanie wdzięczność dla siebie, docenianie i świętowanie tego, co nam służy. To również źródło harmonii, spokoju, zadowolenia z siebie i świata wokół.
W trakcie warsztatu:
- będziemy przyglądać się temu, co sprzyja zaspokajaniu naszych potrzeb,
- poznamy narzędzia, które pomogą wzmacniać i podkreślać to, co jest w nas źródłem naszej największej siły,
- będziemy praktykować wdzięczność, czyli doświadczać, wyrażać i przyjmować,
- będziemy poszukiwać wdzięczności w naszym życiu.
Zapraszamy do wspólnego zadawania pytań i szukania odpowiedzi, do doświadczania tego co nam w sercu gra.
Prowadzenie

Dominika Jasińska
Prowadzę warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, firm, instytucji, szkół, przedszkoli. Jako trenerkę rozwoju osobistego interesuje mnie przede wszystkim problematyka komunikacji międzyludzkiej, która obejmuje zarówno kontakt ze sobą jak i z innymi – bliskimi, rodziną czy współpracownikami. Pracuje ponadto jako mediator i coach.
Ukończyłam Filologię Polską na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż. Absolwentka Intensywnego Kursu Mediacji w oparciu o NVC, Studium Mediacji, intensywnego treningu „Coaching oparty na potrzebach”. W ramach rozwoju osobistego i zawodowego uczestniczyła z treningach z trenerami NVC – m.in. byli to: Eva Rambala, Ewa Orłowska, Ania Mills, Kay Rung, Liv Larsson, Marianne Gothlin, Ike Lasater, John Kinyon, Kirsten Kirstensen, Karsten Schacht-Petersen, Bob WentWorth, Pernille Plantener, Godfrey Spencer, Carl Plesner.